00:00:00:00

سخن بزرگان

یک واحد قارچ که شامل ۵ عدد متوسط می باشد، حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد نیاز بدن به مس را تأمین می کند.

رویداد نگار (تاسیس شرکت قارچ راش ماهدشت)

روزنگار:۲۳ - آذر - ۱۳۹۹

رویداد نگار:تاسیس

نام مدیر مجموعه:ناصر قدمی

آدرس و تلفن مجموعه:استان البرز ، شهرستان کرج ، بخش مرکزی ، شهر ماهدشت، محله راشته ، جاده ماهدشت-اشتهارد ، خیابان (سرو) ، پلاک 0 ، طبقه همکف کد پستی : 3186157815 - ۰

رویداد نگار (تاسیس شرکت تعاونی سپید قارچ خرمرود)

روزنگار:۲۳ - آذر - ۱۳۹۰

رویداد نگار:تاسیس

نام مدیر مجموعه:سعید قمری

رویداد نگار (تاسیس شرکت تعاونی قارچ صدفی خزر عربخیل)

روزنگار:۲۳ - آذر - ۱۳۸۲

رویداد نگار:تاسیس

نام مدیر مجموعه:یدالله آقاجانپور

رویداد نگار (تاسیس شرکت کشت و صنعت آذر قارچ ماهور)

روزنگار:۲۳ - آذر - ۱۳۸۹

رویداد نگار:تاسیس

نام مدیر مجموعه:محمد صالحی

آدرس و تلفن مجموعه:تهران ،ولیعصر، بالاتر از چهارراه طالقانی ،پاساژ عالی، ط 1 - ۰

آذر ۱۴۰۲
2023 November - December
جمادي الثانيه جمادي الاول - ۱۴۴۵
10;
20;
30;
40;
50;
60;
70;
80;
90;
100;
110;
120;
ش
ی
د
س
چ
پ
ج
۲۷
18
-
۴
۲۸
19
-
۵
۲۹
20
-
۶
۳۰
21
-
۷
۱
22
-
۸
۲
23
-
۹
۳
24
-
۱۰
۴
25
-
۱۱
۵
26
-
۱۲
۶
27
-
۱۳
۷
28
-
۱۴
۸
29
-
۱۵
۹
30
-
۱۶
۱۰
1
-
۱۷
۱۱
2
-
۱۸
۱۲
3
-
۱۹
۱۳
4
-
۲۰
۱۴
5
-
۲۱
۱۵
6
-
۲۲
۱۶
7
-
۲۳
۱۷
8
-
۲۴
۱۸
9
-
۲۵
۱۹
10
-
۲۶
۲۰
11
-
۲۷
۲۱
12
-
۲۸
۲۲
13
-
۲۹
۲۳
14
-
۳۰
۲۴
15
-
۱
۲۵
16
-
۲
۲۶
17
-
۳
۲۷
18
-
۴
۲۸
19
-
۵
۲۹
20
-
۶
۳۰
21
-
۷
۱
22
-
۸
رویداد ها آذر
  • ۲۲ آذر تاسیس شرکت تعاونی آبتین قارچ روستای سبز تاسیس
  • ۲۲ آذر تاسیس شرکت تکثیر بذر وپرورش قارچ راش تاسیس
  • ۲۳ آذر تاسیس شرکت تعاونی سپید قارچ خرمرود تاسیس
  • ۲۳ آذر تاسیس شرکت تعاونی قارچ صدفی خزر عربخیل تاسیس
  • ۲۳ آذر تاسیس شرکت قارچ راش ماهدشت تاسیس
  • ۲۳ آذر تاسیس شرکت کشت و صنعت آذر قارچ ماهور تاسیس
  • ۲۴ آذر تاسیس شرکت تعاونی کود کمپوست ورمی اطلس شاهین دژ تاسیس

ثبت اطلاعات

بازدید کننده گرامی در صورتی که تمایل به ثبت اطلاعات در سامانه رویداد نگار قارچ دارید برروی دکمه ثبت کلیک نمایید

گذشته، چراغ راه آینده

روزنگار صنعت قارچ کشور

تاریخ و گذشته هر ملت بخشی از ارزش ها و هویت آن ملت است و با توجه به  این ارزش و جایگاه ویژه آن در مواردی  چالش های جدی در سراسر جهان به دلیل جعل یا سرقت بخشی از گذشته یک کشور شکل گرفته است.  پیشینه و گذشته هر صنعت یا صنفی نیز با تمام فراز و فرودهای آن در حقیقت هویت و شناسنامه صنفی آن مرز و بوم محسوب می شود که دارای ارزش ملی و میهنی برای آن مرز و بوم است.

جدای از اینکه بواسطه آگاهی از گذشته خواهیم دانست " چه بوده ایم و با گذشته زمان و انجام اقداماتی چه شده ایم "،  این آگاهی ضمن ایجاد غرور و اعتماد به نفس صنفی می تواند در شکل گیری و جهت دار شدن برنامه ها و راه های توسعه در آینده مورد استفاده سیاست گذاران و متولیان صنعت قارچ کشور قرار گیرد .

از آن گذشته در اجرای طرح های کوچک و منطقه ای صنعت و حتی در راه اندازی مزارع جدید در جای جای کشور عزیزمان بعنوان مثال تاسیس مزرعه ای درمنطقه گرم و کویری  نظیرکرمان، در صورت وجود منبعی متشکل از  نام و جزییاتی از تجارب کسب شده و مقایسه آن با وضعیت کنونی سایر واحدها،  با استفاده از تجارب ارزشمند پیشکسوتان معزز می توان تصمیمات مناسبی برای طراح های در دست اجرا و جدید منطقه گرفت. به زبان دیگر آگاهی از تجارب گذشته صنفی بهمراه آمار و ارقام صحیح  در کنار اطلاع از جزییات آن می تواند چراغ راه مدیران تولید و سرمایه گذاران جدید صنعت باشد.

نباید اجازه داد پیشینه و تجارب صنعت قارچ کشور که با صرف هزینه های بسیار سنگین و خون و دلهای فراوان رقم خورده است، در سینه تعداد قلیلی از همکاران و در زیر هزاران خاطرات و مشغله ایشان پنهان و بلا استفاده گردد. زیرا که  عقل، نگهداری تجربه هاست و بهترین تجربه ها آن است که به ما پند دهد.

بر این اساس رسانه هاگ برای نخستین بار با صرف زمان و هزینه بسیار، دست به بدعتی زده که در آن با جمع آوری و ثبت تمامی وقایع خرد و کلان صنعت قارچ کشور، حوادث مهم و ارزشمند شامل تاسیس مزارع، ابداعات و خلاقیت ها ،اولین های صنعت و تاریخ از دست دادن عزیزان و چهره های ماندگار صنعت، و ... در قالبی با نام  روز نگار صنعت قارچ کشور بر پایه روزنگار های متداول بهمراه ایده پردازی های نو، امکان آگاهی از تمامی حوادث مرتبط با صنعت قارچ کشور را برای محققین، دانشجویان و علاقه مندان فراهم آورده است.

روزنگار صنعت قارچ کشور ابزاری است مشتمل بر مجموعه اطلاعات  ثبت شده  وقایع  صنعت قارچ کشور تا بوسیله آن بتوان  وقایع مهم صنعت را بر اساس زمان وقوع آن بهمراه اطلاعات برگزیده ای از آن گاه شماری و جستجو کرد.

در خاتمه باید افزود اکنون که از گذشته صنعت اطلاعات مدون و دقیقی در دسترس نبوده و متاسفانه از آمار درست و مستند حال صنعت قارچ کشور در هیچ یک از عرصه های آن نیز اطلاعات  قابل اعتمادی وجود ندارد چگونه می توان از متولیان و برنامه ریزان کلان کشور توقع داشت نقشه ها و برنامه های جامع و راهبردی برای صنعت قارچ کشور تهیه و ارائه نموده تا آرامش بیشتری به تولید کنندگان و شاغلین آن ایجاد نمایند.

امید است این گام کوچک هاگ در کنار بانک آمار و اطلاعات همه جانبه صنعت که توسط متولیان صنعت ایجاد خواهد شد، ابزار پرکاربردی برای همگان و  البته برنامه ریزان  صنعت قارچ کشور باشد.

هاگ